TŘEBAŘOV

Hlavní nabídka

Úvodní stránka
Nástěnka
Představení obce
Školství
Svazek kanalizace
Spolky a organizace
Lékaři
Svoz odpadu
Projekty spolufin. EU
Fotogalerie
Regionální internet

Obecní úřad

Základní informace
Obecní symbolika
Popis úřadu
Kontaktní údaje
Poskytování informací
Obecní dokumenty
Zpravodaje

Zpět  

750. výročí založení obce

Publikováno: před čtyřmi roky

750-letObec Třebařov, jejíž počátky se datují k roku 1267, kdy Boreš z Rýzmburka založil augustiniánský klášter Maria Kron, se rozhodla toto významné výročí připomenout občanům pestrým a kvalitním programem s rozmanitostí žánrů účinkujících, aby byl vytvořen předpoklad spokojenosti návštěvníků oslav. Budou připomenuty lidové hudební a taneční tradice, nebude chybět zábavné pásmo pro děti. Vystoupení hudební skupiny Argema a interpreta Pekaře

Přípravou vlastního programu obecních slavností se kulturní komise obce spolu se starostou a zástupci občanských sdružení a spolků věnovala již od května 2016, kdy proběhlo první pracovní jednání a po něm mnoho dalších. Snahou bylo vytvořit a zpracovat program obecních slavností, ve kterém jsou zapracovány připomínky občanů, aby jeho pestrost a účinkující oslovili všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Samozřejmě byly brány na zřetel finanční požadavky účinkujících vzhledem k rozpočtu naší obce.

V sobotu 24.6.2017 budou obecní slavností zahájeny starostou obce, který přivítá hosty. Dále budou pokračovat kulturně společenským programem v multifunkčním areálu obce Třebařov s řadou účinkujících, viz. program. Na organizačních povinnostech se budou podílet a zajišťovat bezplatně členové Spolku dobrovolných hasičů Třebařov a Mysliveckého spolku Třebařov. Vstup na obecní slavnosti bude pro návštěvníky zdarma.

V neděli 25.6.2017 se obecní slavnosti přesunou do sportovního areálu Třebařov, kde členové TJ Sokol Třebařov připravili sportovní soutěže pro děti a kde budou také probíhat přátelská fotbalová utkání. Atraktivita tohoto dne bude zvýrazněna vystoupením leteckých modelářů ukázkami věrných modelů vojenské těžké techniky, svoji prezentaci zde budou mít i žáci Vojenského gymnázia v Moravské Třebové, které je jednou ze dvou existujících středních vojenských škol. Programem tohoto dne je oslavena bohatá a úspěšná historie sportu v naší obci.

Souběžně s přípravou obecních slavností se rozběhl záměr vydání knižní publikace, která by zachytila vývoj obce Třebařov od původního osídlení až po významné události současných dnů. Do badatelského snažení byli zapojeni občané vesnice, své příspěvky zpracovaly i občanské spolky, které v obci pracují.

Věříme, že po zpracování těchto informací, pamětí i příspěvků, společně s bohatou nashromážděnou fotodokumentací, vznikne krásna publikace s brožurou, která připomene a zanechá povědomost o událostech a životě v naší obci.

 

Časový harmonogram programu a přehled vystupujících na obecních slavnostech ve dne 24. – 25.6.2017:

sobota 24.6.2017 – multifunkční areál Třebařov

11.00 – 11.15 – slavnostní zahájení z tribuny pro účinkující, přivítání hostů

11.15 – 13.00 – vystoupení dechového orchestru Kozlaňáci

13.30 – 15.00 – vystoupení Hřebečského tanečního souboru

15.00 – 16.30 – minidiskotéka Zpíváme a tančíme s Míšou Růžičkovou

V průběhu oslav bude probíhat Historickou mincovnou pan Bohumila Štěpánka z Jablonce nad Nisou ražba pamětních mincí k výročí 750 let naší obce.

16.30 – 18.00 – vystoupení cimbálové kapely Hanácká mozeka z Litovle

20.00 – 21.00 – vystoupení hudebního interpreta Pekaře se skupinou

22.00 – 23.00 – vystoupení hudební skupiny Argema

23.00 – 23.15 – ohňostroj

23.15 – 00.15 – vystoupení hudební skupiny Argema II.část

00.30 – 03.00 – hudební produkce DJ

 

neděle 25.6.2017 – sportovní areál Třebařov

12.00 – 14.00 – ukázka leteckých modelářů

– předvedení modelů těžké vojenské techniky

– prezentace Vojenského gymnázia v Moravské Třebové

– soutěžní pásmo pro děti, karaoke

– vyhlídkové lety horkovzdušným balonem

14.00 – 18.00 – přátelská fotbalová utkání

© 2016 – 2021 UJOSOFT -bobobubo